Szukaj

Brona rotacyjna BRN - 9

Piątek, Czerwiec 3, 2022

Brona, chwastownik BRN - 9m przeznaczona jest do całkowitej i międzyrzędowej obróbki wszelkich upraw zbóż, soi, roślin uprawnych, warzyw itp. na wszystkich rodzajach gleb.
Zastosowanie tej maszyny zapewnia mechaniczne zwalczanie chwastów w fazie nitkowania, rozluźnienie zaskorupienia gleby oraz wprowadzenie do gleby nawozów lub herbicydów.
Wahliwy tandem na dwóch łożyskach zwiększa żywotność tej jednostki i zapewnia kopiowanie rzeźby gleby i równą głębokość obróbki. Im wyższa prędkość, tym bardziej spulchniona gleba.
Istnieją dwa tryby pracy urządzenia:
1. Łagodny: podczas pracy na roślinach wegetacyjnych gwiazdki są wygięte w kierunku ruchu i zapewniają prawie pionową penetrację iglastego zęba w glebę, co nie uszkadza rośliny.
2. Agresywny: jeśli dysk jest kierowany przez zgięcie igły w kierunku przeciwnym do ruchu, wówczas wpływ na glebę wzrasta. Ten rodzaj pracy nadaje się do obróbki ścierniska lub innych prac przy ciągłej i intensywnej uprawie.
Głębokość obróbki jest określana przez cylindry obejściowe i blokadę hydrauliczną i umożliwia precyzyjną regulację. Napowietrzanie poprzez nakłuwanie gleby igłą z dużą prędkością jest podobne do mikroeksplozji. Ten wpływ mikrowybuchu na glebę (oprócz spulchniania) sprzyja gwałtownemu usuwaniu nagromadzonego tam dwutlenku węgla z górnej warstwy gleby i zastępowaniu go tlenem i azotem z powietrza, co znacznie aktywuje (przyspiesza) procesy biologiczne gleby i akumulację (synteza) azotu i tym samym prowadzi do gwałtownego i pełnego rozwoju roślin uprawnych (wg naukowców jedno przejazd broną igłową jest proporcjonalne do wprowadzenia do gleby 100 kg/ha saletry). 

Wydajność 10,2 ha/godz.
Prędkość robocza 12 - 20 km /godz.
Prędkość transportu do 20 km/h
Szerokość robocza wychwytywania 9 mln
Średnica gwiazdki 520 mm
Liczba gwiazdek 78
Wymiary gabarytowe w pozycji roboczej (dł/szer/wys), m 1,6x9,0x1,32
Wymiary gabarytowe w pozycji transportowej (dł./szer./wys.), m 1,6x4,87x2,72
Waga jednostkowa 1550 kg
Moc ciągnika (zalecana) 120 KM
Rodzaj - zawieszana